DOS nosztalgia
Ezek még csak a kezdetek. Első számítógépem egy Atari 1200XL volt amire BASIC nyelven írtam programokat 13 éves korom óta. Ezután DOS -ra írtam programokat mivel egy régi DOS-os gépet kaptunk karácsonyra. itt megosztok párat amit érdemlegesnek tartok megemlíteni.
MIDI szintetizátor
Ez egy Adlib (Sound Blaster) kártyára írt program amivel az FM szintetizátor
minden paramétere állítható, és a program egér mutatót is használ. Mind a 9 FM szintézer csatorna beállítható és a billentyűzet segítségével pianóként használható
Netwide Assembler kódok
- Laptop486: Ez egy 486-os laptopra írt boot sector ami visszaállítja a BIOS beállításokat BIOS akkumulátor hiján. Sokáig használtam mert a BIOS akksi le volt merülve és nem tudtam cserélni így ezt a kis progit egy flooppy-ra írtam ki és erről boot-olt először a gép és utánan be tudott töltődni a Windows 3.11
- MAGNO10: Egy egy WAV file-ok lejátszására írt program DOS alatt. Sound Blaster hangkártyát használ a program amit direktbe programoz. Karaktergrafikus felületén megadott hangfájlt lejátssza, és lehet pörgetni is a számot magnót szimulálva.
- PIANOFIL: Ez egy sikert aratott programom. Közvetlenül ráül a billentyűzet megszakításra és azt klaviatúraként minden leütött gombhoz egy WAV fájlt játszik le. Különféle zajokat, zenéből kivágott apró részleteket tettem be, egyik barátom szerint minimáltechnót lehet vele játszani.
Turbo Pascal kódok
- TETRIS: Hagyományos tetris, de amitől sikert aratott hogy a pontszámokat nyilván tartja és kiírja hogy ki hány pontot szerzett név szerint . Így versenyezni lehet vele ki ér el benne több pontot. Emiatt sikert ért el testvéreim között.
- FILM: Ez egy rajzoló program amit karaktergrafikus képernyőn tesz meg, különféle színű tele karaktereket tesz ki a képernyőre így eléggé pixeles lesza kép, de gyorsan lehet vele alkotni. Egymás után lehet képeket készíteni amiket sorozatban levetít kb mozgó GIF szerű animációkat lehet vele készíteni DOS alatt.
Turbo C kódok
- Com_port: Egy egy karaktergrafikus chat alkalmazás ami két soros porton összekötött gép között működik. Ez még Facebook és MSN előtt sikert aratott anno.
- Hájtek: Ez egy zene szerkesztő program, amibena zenét programozni kell. Egy BASIC szerű nyelvet hazsnálva lehet olyan egyszerű programokat írni amivel WAV -ban tárolt hangfájlok segítségével lehet zenét készíteni. Ezek a pici hangfájlok különféle hangszereket tartalmaztak, dobokat, zajokat stb. Technó szerű hangzást lehetett elérni vele. Viszont igen nehézkes vele dűlőre jutni, sok munka árán készül el egy egyszerű zenedarabka.
- Echo, filter, mickey, mixer, piano, shifter, wavedit: Ezek mind beszédtorzító és zajkeltő aílkalmazások. Bemenetként egy WAV fájlt várnak és feldolgozzák. Kimenetként különféle torzított beszédhangok jönnek ki, szűrt, frekvencia tartományban eltolt, stb.
Felhasználási szabályok.
Kijelentem hogy az összes forráskód mind az én művem és tulajdonom.
By Bognár András (2015)